реклама партнерів:
Головна » Хто така Ека Згуладзе?

Хто така Ека Згуладзе?


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Зараз в Україні стало модно запрошувати досвідчених іноземців на найвищі посади в уряд, аби вони допомогли змінити українську систему влади. Ека Згуладзе 13 грудня 2014 р. отримала українське громадянство. 17 грудня 2014 р. була призначена першим заступником Міністра внутрішніх справ України. Грузинка обіймала посаду заступника міністра внутрішніх справ Грузії з 2005 по 2012 рр. та виконувала обов'язки міністра внутрішніх справ з 20 вересня по 25 жовтня 2012 р. За цей час МВС Грузії зуміло кардинально реформувати правоохоронні органи і відновити довіру до них.

Як Ека Згуладзе потрапила в МВС Грузії?
Після «трояндової революції» в Грузії почався час змін. Політика Саакашвілі передбачала реформування всіх структур влади і їхнє очищення від старих кадрів. Віддавалася перевага молодим фахівцям, які мали західну освіту, були активними в громадському секторі й не були пов’язаними з пострадянськими грузинськими елітами. Двадцяти шестирічна Ека Згуладзе відповідала таким критеріям. Вчилася в США, здобула журналістську й юридичну освіту, працювала перекладачем, була успішною у роботі в неурядовій організації, швидко піднімалася кар’єрними сходинками і не мала жодного відношення до державних структур.
Як зараз в Україні, тоді в Грузії міліція мала вкрай негативний образ, сприймалася суспільством з недовірою, мала високий ступінь корумпованості. Таку структуру могли реформувати тільки ті люди, які не були ніколи в цій системі і мали зовсім інші цінності. Саме тому міністр поліції та громадського порядку Грузії Вано Мерабішвілі запропонував Екатерині Згуладзе посаду заступника міністра. Крім цього, це був символічний крок, бо раніше в системі МВС жінка ніколи не займала вищі посади.

Реформи Еки Згуладзе
Реформа перша. Грузія успадкувала від Радянського Союзу стару структуру правоохоронних органів. Було кілька відділів, які дублювали одне одного. Скажімо, по два департаменти в МВС і Міноборони, які мали вести розслідування щодо боротьби з наркотиками. Тому було підпорядковано всі правоохоронні структури Міністерству внутрішніх справ. Утім, реформування міністерства почало із скорочення штату: станом на 2005 р. було 90 тис. працівників, а через два роки – 30 тис. Екатерина Згуладзе неодноразово зазначала, що це економить бюджетні витрати на МВС й дає можливість працівникам правоохоронних органів ефективніше працювати.
Реформа друга. За час перебування Е. Згуладзе на посаді заступника Міністра внутрішніх справ Грузії було посаджено за грати приблизно 1000 корумпованих працівників міліції, 300 прокурорів і біля 50 суддів і 7 міністрів.
Після таких показових скандалів, всі зрозуміли, що за порушення Закону обов'язково доведеться відповісти.
Реформа третя. ДАІ вважається обличчям правоохоронних органів, бо з нею люди контактують найчастіше. Отже цей автоінспекція потребувала негайної реформи.
За одну ніч було звільнено 15 тисяч «даїшників». Три місяці поки реформували ДАІ на дорогах не було ніяких служб. Патрульну поліцію оновили повністю і це призвело до того, що через два роки довіра до правоохоронних органів населення зросла до 60%.
Оцінки реформи в цілому позитивні - вдалося побороти корупцію.

Коротке перебування міністром
Коли у ЗМІ в 2012 р. з’явилися шокуючі відеоматеріали про тортури в тбіліській в'язниці, це могло б призвести до демонізування влади і негативно вплинути на роботу уряду. Тому президент Саакашвілі вирішив здійснити ребрендинг Міністерства внутрішніх справ, призначивши на посаду міністра 34-річну Згуладзе.Однак в Грузії відбулися вибори, в результаті яких змінилася влада, тому термін перебування Еки Згуладзе на посаді міністра тривав лише місяць.
Після закінчення кар’єри у МВС Грузії Ека Згуладзе переїхала у Францію з своїм чоловіком французьким журналістом, кінематографістом Рафаелем Глюкманом, з яким познайомилася, коли він приїжджав висвітлювати грузино-російську війну в серпні 2008 року з французьким телебаченням.

Ставлення Еки Згуладзе щодо можливості реформ в Україні
В інтерв’ю ipress.ua Ека відверто сказала, що незважаючи на велику кількість хороших ідей в уряді й громадськості, у всіх песимістичні настрої. Мовляв, будемо готуватися, не зможемо, не варто, почекаємо, коли настане відповідний момент.
Сама ж Ека Згуладзе говорить, що нема часу зволікати і згадує час реформування ДАІ Грузії, коли всі казали, що не треба цього робити, але все вийшло успішно. Крім того, заступниця Авакова зазначила, що в Україні, на відміну від Грузії, є активний громадський сектор і нема проблем із набором нових кваліфікованих кадрів.

Аваков і Згуладзе
При Авакові міліція залишилася майже без змін - ніяких реальних реформ не було проведено. Єдине, що можна згадати це плани перейменування «міліції» на «поліцію», наміри провести «тотальну атестацію» співробітників, зробити міліцію органом, який служив би виключно громадянам України.

Джерело: "Україна без корупції", Мар’яна Мотрунич
QR-код посилання на сторінку

Коментарі

avatar

Останні новини

21:23
09-Чер-2023
Контрнаступ. ЗСУ ще не завдали основного удару, вони шукають точки прориву оборони — розвідка Естонії
Українські сили ще не завдали основного удару, вони шукають точки, де зможуть прорват
16:56
08-Чер-2023
ЗСУ працюють та систематично знищують ворога на Таврійському напрямку
Сили оборони працюють та систематично знищують ворога на Таврійському напрямку. Робот
21:37
07-Чер-2023
У Парафіївці на Чернігівщині буде освячення новозбудованого храму
10 червня відбудеться візит Блаженішого Епіфанія митрополита Київського та всієї Укра
21:07
06-Чер-2023
Михайло Жирохов: "Підрив греблі Каховської ГЕС - військове безглуздя, росіяни мають відійти на другу лінію оборони"
Зранку Україну і світ сколихнула приголомшлива новина про варварський підрив греблі К
19:51
05-Чер-2023
ЗСУ проводять наступальні операції на сході
Сьогодні наші війська Оперативно стратегічного угруповання військ «Хортиця» здійснюют
20:25
04-Чер-2023
По РДК і гладкову. Щоб ви розуміли, що сьогодні сталось
Диверсанти, до яких ми не маємо відношення, перейшли кордон рідної держави. Там вони
19:27
04-Чер-2023
ЗСУ успішно контратакують на Сватівському напрямку
Не лише обороняються, але й контратакують: ситуація на Східному напрямку ускладнюєтьс
21:50
03-Чер-2023
Україна готова надати гуманітарні коридори для жителів Бєлгородської області рф
Про це розповів радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк в ефір телемар
20:06
02-Чер-2023
російські кораблі тікають з Бердянського порту
Окупанти терміново покидають Бердянський порт - мабуть не підійшов клімат.
Піс
21:14
31-Трав-2023
«Чернігів стародавній» запрошує дітей і дорослих в музей іграшок
1 червня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів старо
Усі новини