реклама партнерів:
Головна » Корисні властивості яблучного соку

Корисні властивості яблучного соку


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Яблука – належать до найбільш корисних продуктів, які потрібно вживати регулярно, щоб забезпечувати нормальне функціонування всіх систем організму. Не менш унікальними корисними властивостями володіє і свіжовичавлений яблучний сік, який можна віднести до розряду структурованих рідин, що збагачують організм цінними речовинами.

У чому користь яблучного соку?
Яблучний сік – джерело вітамінів, мінералів, пектину, органічних кислот. За змістом корисних речовин складно знайти більш цінний продукт. Серед вітамінів, які містяться в яблучному соку – вітаміни групи В, аскорбінова кислота, токоферол (вітамін Е), вітамін Н і ряд інших. За змістом солей мінералів, яблучний сік взагалі не має конкурентів, в ньому міститься кальцій, калій, магній, натрій, сірка, хлор, фосфор, залізо, цинк, йод, мідь, марганець, фтор, хром, молібден, ванадій, бор, кобальт , алюміній, нікель, рубідій.
Антиоксидантні властивості яблучного соку безпрецедентні, напій нормалізує роботу клітин мозку, виводить вільні радикали, сприяє оновленню і омолодженню клітин, бореться зі склеротичними проявами в судинах, бере участь в окислювальних процесах і захищає клітини від руйнування.
Доведено, що регулярне вживання 300 мл яблучного соку на день сприяє очищенню крові від шкідливого холестерину, це нормалізує кровотік, ліквідує атеросклеротичні прояви, робить судини більш гнучкими, еластичними і менш проникними. Високий вміст органічних кислот сприяє поліпшенню травлення, стимулює вироблення травного соку, збільшує його кислотність (що показано при гастритах зі зниженою кислотністю).
Пектин позитивно впливає на кишечник, очищає його від токсинів, шкідливих речовин, шлаків, налагоджує перистальтику і позбавляє від затримки калу в організмі. Яблучний сік через високий вміст заліза показаний при анемії, зниженому гемоглобіні, виступає чудовим відновним засобом після операцій, тяжких хвороб. Напій з яблук п’ють при авітамінозі, годуючі мами п’ють його для поліпшення вироблення молока (щоб уникнути алергії у малюка при лактації п’ють сік із зелених сортів яблук). До корисних властивостей яблучного соку також можна віднести його сечогінний і жовчогінну дію, а також здатність підвищувати життєвий тонус, пом’якшувати наслідки стресів і нормалізувати роботу нервової системи.

Корисні властивості яблучного соку для тих, що худнуть людей
Багато дівчат знають, що привести вагу в норму, зробити фігуру стрункішою і легкою допомагає яблучна дієта. Свіжовичавлений яблучний сік також є чудовим засобом для схуднення. У 100 г напою міститься всього 50 калорій, а користь яблучного соку просто величезна. Нормалізація обміну речовин позбавлення організму від непотрібних накопичень і отрут, підвищення тонусу організму – все це обумовлено корисними властивостями яблучного соку. Один розвантажувальний день в тиждень, проведений на яблучному соку неодмінно допоможе знизити вагу і поліпшить стан всіх систем організму. Так само на основі яблук роблять і інший продукт не менш ефективний для схуднення – яблучний оцет.
Шкіра, волосся, нігті – значно покращують свій зовнішній вигляд, при вживанні соку з яблук. Щоб швидше відчути користь яблучного соку для зовнішньої краси можна вживати його в якості основного компонента для масок і лосьйонів.

Обережності при вживанні яблучного соку
Високий вміст кислот виступає протипоказанням до вживання яблучного соку при таких хворобах як гастрит з підвищеною кислотністю, загострення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки і шлунка, загострення панкреатиту.
Здоровим людям, які не мають протипоказань, захоплюватися надмірним вживанням соку не варто, в добу краще не вживати більше 1 літра напою. При надмірному захопленні соком можуть спостерігатися відчуття тяжкості в животі, метеоризм, подразнення слизової оболонки травних органів. Якщо у вас підвищена чутливість зубів (багато хто відзначає неприємні відчуття в роті після вживання напою з яблук), то пийте сік, розведений водою.
Яблучний сік хороший як сам по собі, так і в складі мультифруктових напоїв, сік яблук відмінно гармонує з морквяним, гарбузовим, банановим, полуничним, персиковим соком. Найчастіше яблучний сік додають в овочеві сокові суміші: до соку селери, буряка, капусти.
Багато людей, страждаючих алергією, побоюються пити яблучний сік заводського виробництва, не знаючи, з яких сортів яблук вичавлений сік. У цьому випадку потрібно вибирати соки із зелених сортів яблук, або готувати напій самостійно з яблук будь-якого сорту, проте з червоних яблук слід повністю знімати шкірку, саме в ній міститься компонент викликає алергічні реакції.

Джерело: Користь та шкода






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини