реклама партнерів:
Головна » 2009 » Вересень » 14 » Кватирка в Європу для України відкрита. Не більше?

Кватирка в Європу для України відкрита. Не більше?


2009 » Вересень » 14
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Вікно європейських можливостей поки закрите – до такого висновку дійшли в Києві учасники обговорення європейського майбутнього України.
Відповідальність за невиправдані надії Помаранчевої революції експерти покладають на владу, а головну небезпеку вбачають у нинішній агресивній політиці Росії. На їхню думку, наразі необхідно зосередитися на прагматичних цілях співпраці з ЄС, таких як безвізовий режим та зона вільної торгівлі.
Десять років тому членство України в ЄС порівнювали з членством Мексики в США. Сьогодні ж вже ведеться реальна дискусія щодо європейської перспективи України. Втім, серед країн-членів ЄС немає єдиної позиції щодо цього питання. Директор Інституту євроатлантичної співпраці Олександр Сушко вважає, що в Європейському Союзі існує близько 10- країн, які б вже зараз могли проголосувати за надання перспективи членства Україні; стільки ж – проти цього, а решта можуть схилитися у будь-який бік. Поки країни-члени дискутують між собою, Україна та ЄС готують Угоду про асоціацію.
«Питання в тому, що не всі до кінця усвідомлюють, що Україна готується до підписання наймасштабнішого міжнародно-правового документа у своїй історії, – пояснює значення Угоди Олександр Сушко. – Не тільки за кількістю сторінок, але і за кількістю можливостей, зобов’язань, проектів, компонентів, які у нього вкладаються. Це безпрецедентний за глибиною взаємних зобов’язань документ навіть для Європейського Союзу».
Те, що в ЄС зараз головує прихильна до України Швеція, а новий Європейський парламент очолив поляк Єжи Бузек, експерт Олександр Сушко називає другорядними. Найбільший вплив мала б ратифікація Лісабонської угоди, яка б вивела ЄС із глухого кута, бо поки Євросоюз зайнятий внутрішніми реформами.

Загроза з боку Росії
Ситуація, яка склалася довкола України – небезпечна, – застерігає експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Олександр Палій. Він вважає, що Україна перебуває поза гарантіями безпеки НАТО, а Будапештський меморандум, який підписали у 1994 році, щоб гарантувати безпеку без'ядерного статусу України – гарантій не дає. Найбільша ж небезпека – з боку Росії.
«Сьогоднішня Росія по периметру своїх кордонів, напевно, має найбільше проблем у світі. Але тим не менше, у всьому цьому переліку Україна стоїть на першій позиції», – говорить Олександр Палій. Мета Росії, на його думку, полягає у тому, щоб встановити в Україні маріонетковий режим, домогтися максимальних поступок на шляху до втрати Україною своєї незалежності.
Відповідальність за ситуацію, що склалася, Олександр Палій покладає на ті політичні сили, що виступають проти вступу України в НАТО. «Сьогодні Європа фрагментована. За допомогою російських грошей в Європі Росія культивує так званих «троянських коней» у вигляді Німеччини та Франції, тобто ключових стовпів Європи, – каже експерт. –Вони, звичайно, не налаштовані прямо проти України, але вони налаштовані проти європейських та євроатлантичних прагнень України. І тому, коли ми бачимо на гаслах багатьох європейських країн напис «Свобода, Рівність, Братерство», то на практиці виходить «Свобода, Рівність, Братерство, якщо Росія не проти».
Незважаючи на внутрішній безлад в Україні, стомленість ЄС від розширення та позицію Росії, яка не хоче відпускати Україну з зони свого впливу, «кватирка в Європу» для України все ж відкрита і треба працювати далі, вважають експерти. По-перше, треба зосередитися на безвізовому режимі. Україна відстає у цьому питанні не тільки від Сербії, але і від Молдови та Росії, які вже більше року видають біометричні паспорти. По-друге, треба працювати над угодою про зону вільної торгівлі, питаннями енергетичної співпраці та Євро-2012.

Ірина Туз
Джерело: "Радіо Свобода"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
08:29
21-Лис-2021
Гутірка в Чернігові про Гідність і Свободу
19 листопада в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного центру відбула
09:01
20-Лис-2021
Чернігів: до Дня Гідності та Свободи
«Спогади і роздуми про Революцію Гідності» — під такою назвою 19 листопада відбувся о
08:46
20-Лис-2021
На чернігівському Валу не місце гуртожитку!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 19 листопада 202
Усі новини