реклама партнерів:
Головна » Кватирка в Європу для України відкрита. Не більше?

Кватирка в Європу для України відкрита. Не більше?


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Вікно європейських можливостей поки закрите – до такого висновку дійшли в Києві учасники обговорення європейського майбутнього України.
Відповідальність за невиправдані надії Помаранчевої революції експерти покладають на владу, а головну небезпеку вбачають у нинішній агресивній політиці Росії. На їхню думку, наразі необхідно зосередитися на прагматичних цілях співпраці з ЄС, таких як безвізовий режим та зона вільної торгівлі.
Десять років тому членство України в ЄС порівнювали з членством Мексики в США. Сьогодні ж вже ведеться реальна дискусія щодо європейської перспективи України. Втім, серед країн-членів ЄС немає єдиної позиції щодо цього питання. Директор Інституту євроатлантичної співпраці Олександр Сушко вважає, що в Європейському Союзі існує близько 10- країн, які б вже зараз могли проголосувати за надання перспективи членства Україні; стільки ж – проти цього, а решта можуть схилитися у будь-який бік. Поки країни-члени дискутують між собою, Україна та ЄС готують Угоду про асоціацію.
«Питання в тому, що не всі до кінця усвідомлюють, що Україна готується до підписання наймасштабнішого міжнародно-правового документа у своїй історії, – пояснює значення Угоди Олександр Сушко. – Не тільки за кількістю сторінок, але і за кількістю можливостей, зобов’язань, проектів, компонентів, які у нього вкладаються. Це безпрецедентний за глибиною взаємних зобов’язань документ навіть для Європейського Союзу».
Те, що в ЄС зараз головує прихильна до України Швеція, а новий Європейський парламент очолив поляк Єжи Бузек, експерт Олександр Сушко називає другорядними. Найбільший вплив мала б ратифікація Лісабонської угоди, яка б вивела ЄС із глухого кута, бо поки Євросоюз зайнятий внутрішніми реформами.

Загроза з боку Росії
Ситуація, яка склалася довкола України – небезпечна, – застерігає експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Олександр Палій. Він вважає, що Україна перебуває поза гарантіями безпеки НАТО, а Будапештський меморандум, який підписали у 1994 році, щоб гарантувати безпеку без'ядерного статусу України – гарантій не дає. Найбільша ж небезпека – з боку Росії.
«Сьогоднішня Росія по периметру своїх кордонів, напевно, має найбільше проблем у світі. Але тим не менше, у всьому цьому переліку Україна стоїть на першій позиції», – говорить Олександр Палій. Мета Росії, на його думку, полягає у тому, щоб встановити в Україні маріонетковий режим, домогтися максимальних поступок на шляху до втрати Україною своєї незалежності.
Відповідальність за ситуацію, що склалася, Олександр Палій покладає на ті політичні сили, що виступають проти вступу України в НАТО. «Сьогодні Європа фрагментована. За допомогою російських грошей в Європі Росія культивує так званих «троянських коней» у вигляді Німеччини та Франції, тобто ключових стовпів Європи, – каже експерт. –Вони, звичайно, не налаштовані прямо проти України, але вони налаштовані проти європейських та євроатлантичних прагнень України. І тому, коли ми бачимо на гаслах багатьох європейських країн напис «Свобода, Рівність, Братерство», то на практиці виходить «Свобода, Рівність, Братерство, якщо Росія не проти».
Незважаючи на внутрішній безлад в Україні, стомленість ЄС від розширення та позицію Росії, яка не хоче відпускати Україну з зони свого впливу, «кватирка в Європу» для України все ж відкрита і треба працювати далі, вважають експерти. По-перше, треба зосередитися на безвізовому режимі. Україна відстає у цьому питанні не тільки від Сербії, але і від Молдови та Росії, які вже більше року видають біометричні паспорти. По-друге, треба працювати над угодою про зону вільної торгівлі, питаннями енергетичної співпраці та Євро-2012.

Ірина Туз
Джерело: "Радіо Свобода"Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:07
13-Чер-2024
Я не плачу. Сльози котяться самі…
«Нещодавно їхала із Сум до Києва. Блаблакаром. Вибирав машину чоловік, домовлявся теж
19:35
12-Чер-2024
США покарали Московську біржу, вона зупинила торги доларами та євро
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголоси
13:18
11-Чер-2024
Що означає перемога у цій війні?
На початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну я вже писала, що для України, як
19:23
10-Чер-2024
На Харківському напрямку загинув лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський
"Друзі, я більше не можу мовчати! Загинув Микола Коханівський! ", - інформує Роксалан
18:47
10-Чер-2024
О. Ольжич. Квіти і шана Герою!
80 років тому у німецькому концтаборі «Заксенхаузен», не витримавши катувань, загинув
21:41
08-Чер-2024
Чехія долучилася до німецької ініціативи щодо посилення ППО України
Зокрема, країна може допомогти в підготовці українських пілотів на літаках F-16 та Gr
19:55
06-Чер-2024
НАТО-Україна: співпраця в галузі оборонних технологій
НАТО планує розширити співпрацю з Україною в галузі оборонних технологій та надавати
21:11
03-Чер-2024
Слідча з Маріуполя Мар'яна Чечелюк повернулася з полону
Слідча з Маріуполя Мар'яна Чечелюк, яку росіяни близько двох років тримали у полоні,
21:02
02-Чер-2024
Російські окупанти здійснили спробу прориву на Харківському напрямку
Оперативна інформація станом на 13.00 02.06.2024 щодо російського вторгнення
В
20:46
01-Чер-2024
З Бєлгорода евакуюють російських військових
Про це свідчить перехоплення розмови росіян, яке у 1 червня опублікувало Головне упра
Усі новини