реклама партнерів:
Головна » Нова система субсидій з оплати послуг ЖКГ запрацює з 1 травня

Нова система субсидій з оплати послуг ЖКГ запрацює з 1 травня


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Кількість сімей, які отримають право на одержання державних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за новими правилами, становитиме 3,5-4 млн проти нинішнього показника в 1,1-1,2 млн сімей, повідомив журналістам міністр соціальної політики України Павло Розенко.
«За оцінками, які були нам надані, це 3,5-4 млн сімей», - сказав міністр.
Він нагадав, що нові правила надання субсидій в Україні почнуть працювати вже з травня 2015 року, а загальний обсяг асигнувань, які виділено урядом з бюджету на надання субсидій, становить безпрецедентну для країни суму в 25 млрд грн.
«Нова система субсидій почне працювати з травня 2015 року, - сказав міністр. – Зараз нам потрібен час, щоб донести ідеологію нової системи до людей, а також підготувати місцеві органи влади до реалізації нових правил, тому що саме місцеві органи влади будуть відповідальними за те, наскільки якісно й швидко оформлятимуться субсидії».
Міністр звернув увагу, що нова система надання субсидій передбачає кілька основних пунктів. Перший пункт – спрощений вид заяви на субсидію й декларації до неї. «Сьогодні маємо 4 сторінки заяви й 5 сторінок декларації. Після реформування системи субсидій буде одна сторінка заяви й одна сторінка декларації. Все. Права вимагати додаткових довідок і документів для оформлення субсидій не буде ні в кого», - сказав міністр. При цьому він додав, що ці декларації будуть потрібні не для того, щоб оцінити майновий стан громадян, а для того, щоб побачити реальний дохід сім'ї. «Майнові критерії, які раніше використовувалися для розрахунку субсидій, скасовуються. Враховуватимуться реальні доходи», - сказав міністр.
Також, за словами міністра, субсидії оформлятимуться на 12 місяців із автоматичним продовженням терміну дії субсидії. «Особливо хочу підкреслити: ті, хто сьогодні оформив субсидії, хто вже отримує субсидії, їм не треба буде повторно звертатися в органи соцзахисту. Ми автоматично переоформимо субсидії на 12 місяців».

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України виділив 24,5 млрд грн на нову систему субсидій з оплати послуг житлово-комунального господарства, яка покликана компенсувати підвищення тарифів, що відбудеться з 1 квітня.
Єдиним критерієм отримання субсидії стане дохід сім'ї, причому органи соціальної служби довірятимуть людям і сприйматимуть подані ними дані як достовірні. Водночас, у разі недостовірних даних, діятиме система штрафів, яка передбачатиме, зокрема, дворазове повернення отриманої субсидії в разі виявлення недостовірності даних і шахрайства.
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), із 1 квітня 2015 року підвищила тарифи на електроенергію для населення в середньому на 19% і в 3,5 раза до березня 2017 року. Крім того, в рамках виконання Меморандуму з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом, із 1 квітня 2015 року підвищується тариф на тепло для населення на 72% - до 537,2 грн за Гкал. Також у рамках виконання Меморандуму з МВФ підвищується з 1 квітня цього року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 раза – до 3 600 грн за тисячу кубометрів.
18 березня начальник управління економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ (Мінрегіон) Наталія Хоцяновська повідомила, що тарифи на централізоване постачання гарячої води для населення з 1 квітня 2015 року зростуть на 55-57%, а на опалення в середньому на 73%.
Тарифи на централізоване постачання холодної води в Україні можуть зрости на 25% через зростання тарифу на електроенергію.

Джерело: УНІАН


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
15-Квіт-2024
Харківщина. росіяни вдарили по Липецькій громаді: вбили двох та поранили чотирьох людей
Керованою авіабомбою по школі - ворог продовжує знищувати все живе. В селі Лук'янці п
20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
20:18
13-Квіт-2024
В Естонії планують визнати РПЦ терористичною організацією
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту к
21:38
11-Квіт-2024
Росіяни системно знищують нашу енергетичну систему
Це частина геноцидних практик- атаки на критичну інфраструктуру.
Ми повинні ак
20:45
10-Квіт-2024
Масована атака на Харківщину - троє загиблих, серед них дитина
Удар по Липцях, посеред дня росіяни атакували продуктовий магазин та аптеку, там здій
08:49
09-Квіт-2024
Жовтнева: в одному з сіл Чернігівщини залишили комуністичну назву вулиці
До 27 квітня цього року завершується другий етап очищення публічного простору від сим
19:19
08-Квіт-2024
Який смартфон придбати у 2024 році?

Сучасний ринок смартфонів пропонує величезну кількість різноманітних моделей, здат

17:23
08-Квіт-2024
На росії вигорів ракетний корабель «сєрпухов» ― деталі пошкоджень
7 квітня 2024 року на території військово-морської бази ворога у місті балтійськ калі
21:38
07-Квіт-2024
Заява НРУ щодо підняття акцизних ставок на пальне
ЗАЯВА
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
19:50
07-Квіт-2024
Сирський та Умєров ознайомилися із новітніми розробками від українських виробників
Головнокомандувач ЗС України , генерал-полковник Олександр Сирський: "У плануванні оп
Усі новини