реклама партнерів:
Головна » 2015 » Січень » 9 » Петро Порошенко: "Відступати у боротьбі з корупцією вже нема куди"

Петро Порошенко: "Відступати у боротьбі з корупцією вже нема куди"


2015 » Січень » 9
Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Президент України Петро Порошенко сподівається побачити перші результати роботи Національного антикорупційного бюро до річниці Незалежності України.
Про це глава держави заявив під час засідання конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро, повідомляє УНІАН.
"Я даю старт національному антикорупційному бюро, але найкращою візитівкою має стати його робота - результати, які повинні з`явитись, я не маю жодного сумніву, вже цього року. Я був би дуже щасливий, щоб до річниці української незалежності антикорупційне бюро вже продемонструвало рішучі здобутки у боротьбі з корупцією", - наголосив він, зазначивши, що це значною мірою залежатиме від майбутнього директора, перед яким стоять серйозні виклики.
За словами Порошенка, від успіхів боротьби з корупцією залежить збереження робочих місць, своєчасна виплата пенсій, економічне зростання, інвестиційний клімат, існування держави.
"Відступати у боротьбі з корупцією вже нема куди", - підкреслив президент.
Порошенко висловив упевненість, що Національне антикорупційне бюро буде якісно новим органом і працюватиме по-новому, ефективно та прозоро.
"Той факт, як об`єднана сьогодні держава, яким чином посилюються можливості Збройних сил України, яким чином нарощується міжнародна підтримка України, дає нам всі підстави, щоби сподіватися, що нам вдасться забезпечити мир і забезпечити перемогу на зовнішньому фронті. Але є не менш небезпечним і фронт внутрішній. І найбільший виклик сьогодні для незалежної суверенної України — є корупція... І сьогодні ми з вами маємо прийняти надзвичайно важливе рішення щодо початку роботи Національної конкурсної комісії", - сказав він, додавши, що задоволений складом комісії.
Порошенко наголошує, що корупційні схеми, які діяли за попередньої влади в Адміністрації глави держави, повністю зруйновані, але випадків, коли чиновники різних ланок інших структур зловживають владою, ще дуже багато.
"Опитування громадської думки у переддень Нового року, на жаль, засвідчили, що більшість суспільства поки не відчуває жодних зрушень, жодних серйозних успіхів у питаннях боротьби з корупцією. Так, ми зламали найбільш зухвалі корупційні схеми, створені попередньою владою, ескалатори по яким піднімали гроші у найвищі кабінети, принаймні те, що стосується кабінету президента й адміністрації - зламано і знищено, але, на жаль, випадків, коли "гребуть", у тому числі по середній і по високій лінії, ми маємо ще дуже багато. Тому у нас немає жодної можливості, жодного виправдання перед суспільством у тому, щоб затягувати процес створення антикорупційного бюро", - наголосив президент.
Порошенко також зазначив, що для того, аби влада мала беззастережне право "боротись із так званою побутовою корупцією, потрібно пред`явити суспільству результати боротьби з корупцією серед найвищого чиновництва".
"Більше того, отримати від такої боротьби реальний економічний ефект, який дозволить підняти зарплату лікарю чи вчителю, позбавити їх критичної залежності від подяк пацієнтів або батьків", - додав він.
Згідно з чинним законом, директор Національного антикорупційного бюро має приступити до роботи 24 січня 2015 року. Це також передбачено коаліційною угодою.

Як повідомлялося, до складу конкурсної комісії увійшли дев’ять осіб, які пропорційно (по три особи) були обрані та делеговані від президента України, уряду та Верховної Ради: Рефат Чубаров, Євген Захаров, Ярослав Грицак, Йосип Зісельс, Олександра Яновська, Юрій Бутусов, Євген Ніщук, Віктор Мусіяка та Джованні Кесслер.
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

11:25
31-Лип-2021
Василь Ломаченко вийшов на перше місце в рейтингу WBO
Український боксер Василь Ломаченко вийшов на перше місце в оновленому рейтингу WB
10:03
31-Лип-2021
Світоліна не змогла вийти у фінал Олімпіади в Токіо
Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися у фінал олімпійського ту
06:03
31-Лип-2021
Рибалка може дебютувати за «Олександрію» в наступному матчі з «Минаєм»
«Олександрія» закрила своє літнє трансферне вікно.
Новачком "Олександрі
19:03
30-Лип-2021
Результати першого туру УПЛ: як зіграли команди
Розглянемо детальніше, як команди виборювали перемогу.
• «Ворскла» в
16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
Усі новини