реклама партнерів:
Головна » 2014 » Лютий » 12 » Представник самооборони: "Ми радше авангард революції, ніж народна міліція"

Представник самооборони: "Ми радше авангард революції, ніж народна міліція"


2014 » Лютий » 12
Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Партія регіонів закидає самообороні Майдану розбудову незаконних воєнізованих формувань. Натомість експерти, з якими поспілкувалась DW, вважають, що самоорганізація громадян може піти на користь суспільству й державі.
Партія регіонів вимагає від генеральної прокуратури України дати правову оцінку діям лідерів опозиції, які почали створення "воєнізованих формувань". Згідно з прес-релізом, який розповсюдила партійна прес-служба, такою є реакція регіоналів на намір штабу національного спротиву поширити досвід загонів самооборони Майдану на територію всієї України. При цьому в Партії регіонів нагадують про кримінальну відповідальність за створення озброєних угрупувань та сподіваються, що "міжнародна громадськість також дасть свою оцінку даним ініціативам опозиції".
Проте, координатор самооборони Майдану, депутат парламенту від "Батьківщини" Андрій Парубій спростував, що самообороною керує політична опозиція. "Самооборона Майдану є позапартійною структурою, яка координує свою діяльність зі штабом національного спротиву. Самооборона була створена 30 листопада 2013 року на Михайлівській площі як ініціатива самого Майдану, а не окремих політичних партій", - заявив Парубій на своїй сторінці в Facebook.

Революційна армія
Керівник комендатури самооборони Майдану Андрій Левус в інтерв'ю DW, у свою чергу, теж заперечив, що йдеться про створення збройних чи воєнізованих формувань. За його словами, самооборона Майдану захищатиме громадян і забезпечувати їхнє право на мирні збори та протести "в мирний, але рішучий" спосіб. "Ми не є замінником правоохоронних органів і часто виступаємо не охоронцями, а організаторами акцій протесту. Основна функція самооборони є спротив і мирна сила. Ми радше авангард революції, революційна армія, ніж народна міліція", - зазначив Левус.
За його словами, вся структура самооборони є наслідком самоорганізації українців, яка "довела свою ефективність на київському Майдані". Розбудова регіональних загонів, за словами Левуса, є не ініціативою центру, а реакцією на процеси на місцях, де стихійно стали виникати самооборонні структури. "Час танців і флешмобів минув, люди зрозуміли, що змусити владу до поступок можна тільки мирною силою. Наше надзавдання - підготувати сто тисяч бійців по всій державі, здатних забезпечити мирний демонтаж узурпованої влади", - зазначив керівник комендатури самооборони Майдану.
Він назвав чотири принципи, обов'язкові для всіх бійців самооборони: захист єдності та незалежності України, захист європейського вибору України, захист прав і свобод українців та протидія експансії Росії. Левус сказав, що всі бійці є добровольцями та волонтерами і не отримують жодної платні, окрім відшкодування за проїзд до Києва. Під час їхнього перебування на Майдані всі вони безплатно харчуються, отримують медичну допомогу, індивідуальні засоби захисту та спальні місця. "Ми намагаємося взагалі не мати справи з фінансами і просимо всіх, хто хоче нам допомогти, самостійно купувати все, що нам необхідно", - зазначив Левус.

Корисна самоорганізація
Олексій Баганець, адвокат і колишній заступник генерального прокурора України, який має 32-річйни досвід роботи в органах прокуратури, в інтерв'ю DW нагадав, що останніми часом в державі почастішали масові підпалення автомобілів та напади хуліганських угрупувань на мирних маніфестантів в областях. На думку адвоката, створення народних дружин для охорони громадського порядку за таких обставин є законним та необхідним. "В конституції записано, що головним надбанням держави є здоров'я, життя, честь та гідність людини. Якщо загони забезпечуватимуть ці права, то це буде тільки на користь і державі, і суспільству", - сказав Баганець.
Своєю чергою, київський політолог Сергій Таран, відповідаючи на запитання DW, зауважив, що створення загонів самооборони по всій Україні є відповіддю українців на нездатність правоохоронних органів забезпечити громадський порядок. А також проявом горизонтальної самоорганізації громадян, що є продовженням тих процесів, які відбуваються на Майдані Незалежності в Києві. "Найбільша небезпека для нинішньої влади - це люди, які побували на Майдані і тепер починають об'єднуватися в місцеві структури та ефективно діяти на місцях", - вважає Таран. На його думку, це спонукає владу до більших поступок опозиції і може стати запорукою мирного врегулювання політичної кризи в Україні.

Джерело: Німецька хвиля, http://www.dw.de/

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
Усі новини