реклама партнерів:
Головна » Розбиваючи міфи про НАТО

Розбиваючи міфи про НАТО


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Питання приєднання України до НАТО відклали на невизначений термін.
Один із аргументів – дві третини українського населення наразі виступають проти вступу у Північноатлантичний альянс. Експерти пояснюють таке негативне ставлення українців поширеними міфами та стереотипами і закликають з ними боротися.
На запитання «Що таке НАТО?» в центрі Києва, отримую таку відповідь: «НАТО – це міжнародна організація... в яку входить… Ой, не пам’ятаю, скільки європейських країн... Їх об’єднує, наскільки я пам’ятаю, єдина економічна система та всілякі гарантії, які вони узгоджують між собою. Ми туди не входимо». – А чи варто увійти? «Не впевнена. Можливо, що територію України використають саме у воєнних цілях – щоб підступитися до Росії».
Ірина з Дніпропетровська приїхала у Київ за візою – хоче займатися туристичним бізнесом у Європі. Вона молода та освічена, але і вона помиляється у визначенні, що таке НАТО. Північноатлантичний альянс – це не економічний союз, а безпековий. В нього входить 28 країн, і Європи, і Північної Америки, а також Туреччина. А «підступатися» до Росії НАТО й не треба: спільний кордон із Росією, хоч і невеликий, має Норвегія, яка входить до НАТО з самого початку, з 1949-го, а з 2004-го й нові країни-члени НАТО Литва, Латвія та Естонія безпосередньо межують із Російською Федерацією.

Крім радянських, народжуються і нові міфи
Науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко говорить, що поруч зі старими радянськими міфами, з’являються і нові. «Ми спостерігаємо зараз щось схоже до інформаційної війни, – каже він. – Інформаційна війна, на жаль, – це, та реальність, в якій зіштовхуються не стільки аргументи та кваліфіковані погляди, скільки міфи і маніпулятивні технології. Ми бачимо низький рівень знань про діяльність альянсу та побутування стереотипів».
Головний редактор журналу «Главред» Альона Гетьманчук вже більше року веде авторську колонку «Щоденник євроатлантиста». На її думку, нові міфи небезпечніші за міфи радянських часів. «Нам нав’язують останнім часом, що НАТО треба боятися: бо це може викликати військове протистояння з Росією; бо (Росія) може ввести візи; бо ми слов’яни, а вони – чужі; бо ми православні, а НАТО нетипове для православ’я», – зазначає Гетьманчук. А тим часом православна Греція ввійшла до НАТО ще 1952 року, а тепер і православна Румунія та православна і слов’янська Болгарія в НАТО вже п’ять років...
Але слід працювати не тільки з міфами українців. Альона Гетьманчук пропонує тим, хто володіють базовою англійською, особисто звернутися до Генерального секретаря НАТО за допомогою соціальної мережі «Фейсбук». Таким чином, Україна може внести свої ідеї у нову стратегічну концепцію НАТО, яка зараз готується у Брюсселі.
Микола Сухомлин – медіа експерт із Харкова. Те, що на сході України міфи про НАТО особливо поширені, він пояснює тим, що здебільшого там дивляться російські канали. Крім цього, його хвилює, що в українському сегменті інтернету з’явилася сильна антинатівська кампанія. «Проблема – це найняті люди, які пишуть коментарі, створюють масовку. Це так працює наш російський сусід», – каже він.

Інформація – зброя проти міфів
Протидіяти міфам слід інформаційною кампанією, вважає аташе з питань оборони посольства Німеччини Ебергард фон Зайдлітц. «Спілкуючись з людьми, – зазначає дипломат, – я особливо часто чую, що НАТО розмістить в Україні гарнізони та ракетні системи і що українців змусять брати участь в операціях НАТО. Я нагадаю, що Північноатлантичний альянс – це організація суверенних країн, а рішення в ній ухвалюють тільки консенсусом. Якщо Україна стане членом НАТО і не захоче мати іноземні бази (на своїй території), цього ніколи не станеться».
Розповідаючи про ухвалення рішень в Північноатлантичному альянсі, Ебергард фон Зайдлітц наводить приклад Люксембургу, армія якого складає 350 солдат і 40 офіцерів. Ця невеличка країна за столом переговорів має таке саме право голосу, як і США. А коли ж Україна знайде свій справжній голос щодо НАТО?

Джерело: "Радіо Свобода".Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:04
27-Трав-2024
Франція направить в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців
Спільно з Міністром оборони Рустемом Умєровим провели відеозустріч із Міністром Зброй
15:05
27-Трав-2024
Вибір насіння кукурудзи - Які параметри важливі для гарного врожаю

Кукурудза є однією з найважливіших культур у сільському господарстві, забезпечуючи

06:27
25-Трав-2024
Підтримайте «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів у Східній Європі
Долучатеся до допомоги !
«Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних компл
06:00
25-Трав-2024
На Харківському напрямку українські захисники відтісняють ворога від переднього краю оборони
На Харківському напрямку українські захисники штурмовими діями відтісняють ворога від
10:10
24-Трав-2024
Вибухова справа: росія звинувачує Україну у злочинах, які скоїла сама
Третій рік йде повномасштабна агресивна війна росії проти України. Геноцид на окупова
18:15
22-Трав-2024
Новий ультиматум для НАТО
Мабуть ви вже чули про намір уряду РФ оголосити своїми внутрішніми морськими водами ч
16:48
22-Трав-2024
Сили Оборони влучно відпрацювали по розташуванню росіян в окупованому Луганську
Українські оборонці продовжують нищити окупантів там, де вони того найменше очікують.
23:59
20-Трав-2024
Як новачкові легко освоїти механіку? Поради експертів

Багато автолюбителів-початківців переживають про те, як навчитися їздити на автомо

20:11
20-Трав-2024
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва
Сьогодні, 20 травня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав К
08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
Усі новини