Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Союзники НАТО можуть оголосити про надання ППО Україні за кілька днів

Союзники НАТО можуть оголосити про надання ППО Україні за кілька днів


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Союзники НАТО вже переглядають власні запаси, щоб надати Україні системи протиповітряної оборони, зокрема, системи Patriot, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ на брифінгу 4 квітня.
«Кілька союзників вже пообіцяли подивитися, що вони можуть доставити. Я не можу сказати більш конкретно до того, як вони зроблять свої висновки, але є кілька країн, які можуть зробити оголошення про таку допомогу впродовж кількох днів», – розповів генсек.

Він зауважив, що союзники розуміють терміновість надання систем ППО, тому перевіряють свої можливості щодо надання протиповітряної оборони, боєприпасів та запасних частин до них. В тому числі до тих систем, які вже є в Україні.
Під час виступу у Брюсселі Столтенберґ зазначив, що ситуація на полі бою залишається серйозною, тому Україні потрібно більше засобів протиповітряної оборони, більше боєприпасів і більше допомоги.

«Союзники зробили важливі заяви про надання подальшої допомоги. Зокрема, майже 600 мільйонів євро від Німеччини на чеську ініціативу із закупівлі боєприпасів, 10 тисяч дронів від Великої Британії, більше ракет і бронетехніки від Франції та вчорашній пакет допомоги Фінляндії на суму 188 млн євро. Але нам потрібно зробити ще більше», – сказав генеральний секретар за результатами засідання Ради Україна-НАТО.
Втім, альянс не планує розгортати війська в Україні, оскільки НАТО не є стороною конфлікту, сказав Столтенберґ та додав, що український уряд не звертався з таким запитом.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Німеччина ініціює аналіз наявних у світі батарей Patriot та інших систем протиповітряної оборони й комбінацій, необхідних для їх передачі Україні.

Голова української дипломатії не зміг назвати терміни, коли робота може завершитися конкретними результатами, однак висловив переконання, що вони точно будуть.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, зі свого боку, зазначила, що учасники Ради «чітко почули» голову українського МЗС.
Напередодні Кулеба вказав на те, що Україна наразі є єдиною країною в світі, яка мусить «майже щодня» відбивати удари балістичних ракет. Він закликав передати до ЗСУ «всі системи Patriot у світі, які можуть бути надані Україні».
Росія в березні здійснила низку ракетних атак по Україні, в тому числі, 22 березня – найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Також 25 березня РФ атакувала Київ балістичними ракетами, 10 людей постраждали.

Джерело: Радіо Свобода






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:30
12-Чер-2025
З російської неволі визволено групу важкопоранених і тяжкохворих Захисників
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно домовленостей у Ста
18:27
10-Чер-2025
Предстоятель звершив освячення престолу та Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Чернігова
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 червня 2025 року відвіда
21:58
09-Чер-2025
Відбувся перший етап обміну в рамках домовленостей у Стамбулі
Сьогодні розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому поверт
15:15
03-Чер-2025
СБУ втретє вразила Кримський міст
СБУ провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст — цього разу
21:39
02-Чер-2025
Шанувальник Трампа Навроцький – новий президент Польщі
Кандидат від консерваторів Кароль Навроцький, історик, який створював імідж «крутого
21:03
02-Чер-2025
Делегація рф вимагала захисту УПЦ
Делегація РФ на переговорах у Стамбулі серед умов призупинення війни, поряд з вимогою
Усі новини

Сollaborator