Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Спростилася процедура реєстрації друкованих засобів масової інформації

Спростилася процедура реєстрації друкованих засобів масової інформації


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
8 січня вступили в силу доповнення до правил реєстрації друкованих засобів масової інформації. Про це йдеться в наказі Міністерства юстиції України № 2623/5 від 12 грудня 2013 року «Про внесення змін до Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації».
Повідомляє прес-служба Державної реєстраційної служби.
Згідно з наказом зменшується перелік документів, що подаються для державної реєстрації друкованих ЗМІ (відтепер виписка з ЄДРПОУ на засновника вже не подається, а також скасовується вимога щодо нотаріального засвідчення копії Статуту (положення) засновника).
Ці зміни спрощують процедуру державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.
Крім того, конкретизовано об'єм інформації, яка зазначається щодо пов’язаних осіб у реєстраційній заяві.
Так, якщо пов’язаною особою є юридична особа, засновник наводить її повне найменування, ідентифікаційний код юридичної особи.
Якщо ж пов’язаною особою є фізична особа, зокрема: чоловік, дружина, діти та батьки, мачуха та вітчим, рідні брати, сестри та їхні діти, чоловіки (дружини), спільно з якими засновник здійснює контроль за друкованим засобом масової інформації, засновник зазначає прізвище, ім’я, по-батькові цієї особи, реєстраційний номер її облікової картки платника податків (за наявності).
Для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, зазначаються серія та номер паспорта.

Варто зазначити, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації», який набув чинності 28 липня 2013 року, було внесено зміни до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», зокрема, введено поняття «пов'язані особи». Однак об'єм інформації, яка має зазначатися щодо пов'язаних осіб, визначено не було.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:17
16-Чер-2025
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни, які багато армі
20:00
16-Чер-2025
Чи правомірним є ізраїльський удар по Ірану
Можна довго ламати списи з того приводу, наскільки правомірним є ізраїльський удар по
16:14
16-Чер-2025
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії, що переживає різ
15:36
15-Чер-2025
Калінінград: місто на кістках культури. Як радянська влада стерла з лиця землі Кенігсберг

Сьогоднішній Калінінград — це не просто шматок території, відірваний від осн

11:38
15-Чер-2025
Квірінус Кульман (Quirinus Kuhlmann). Поет, якого вислухав султан, але спалили московити

Він мріяв об’єднати релігії. Його вважали диваком. Але лише одна імперія

18:30
12-Чер-2025
З російської неволі визволено групу важкопоранених і тяжкохворих Захисників
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно домовленостей у Ста
Усі новини

Сollaborator