реклама партнерів:
Головна » 2011 » Вересень » 6 » У головній бібліотеці області презентовано довідник «Чернігівщина: 20 років незалежності України»

У головній бібліотеці області презентовано довідник «Чернігівщина: 20 років незалежності України»


2011 » Вересень » 6
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
5 вересня 2011 р. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка проведено презентацію нової книги «Чернігівщина: 20 років незалежності України. Довідник».
Її видано Чернігівською обласною організацією Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та обласною організацією Української народної партії за рішенням обласного громадського оргкомітету з відзначення 20-річчя незалежності України на Чернігівщині.
Перший із упорядників книги, голова Чернігівської обласної організації УНП Володимир Ступак наголосив, що головною метою її створення була систематизація фактів і події боротьби за незалежність України на Чернігівщині, показавши передусім внесок громадськості у двадцятирічний період політичного, соціально-економічного та культурного життя області. Це, по суті, перша спроба у вигляді довідника системно подати інформацію про розвиток нашого краю у сучасній Українській державі.
Перший розділ «Із основних подій громадсько-політичного та культурного-мистецького життя на Чернігівщині (1989-2011 роки)» є фактично хронікою головних подій нашого краю, засвідчують процеси розвитку демократичного громадянського суспільства.
У другому розділі «Політичне обличчя Чернігівської області (1990-2011 роки)» мовою фактів і цифр у динаміці показано еволюцію симпатії та антипатії наших земляків під час виборчих компаній, які методом проб і помилок вчаться бути реальними носіями «суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні».
«Соціально-економічний та культурний розвиток Чернігівщини: вибране» – у третьому розділі під такою назвою підібрана низка статей, що якоюсь мірою дають уявлення про досягнення та проблеми двадцятирічного багатогранного життя одного із регіонів країни.
У четвертому розділі «Із списку активних учасників боротьби за незалежність України, державотворення й розбудову громадянського суспільства на Чернігівщини» включені, головним чином, прізвища осіб із лав громадськості, які зробили внесок у боротьбі за незалежність країни та взяли участь в організації власного державного та суспільного життя в області особливо наприкінці 80-х та початку 90-х років XX ст.
Завершує довідник підборка фотозображень: «Із сузір’я меморіалів, музейних комплексів, пам’ятників та пам'ятних знаків Чернігівщини у 1991-2011 роках».
Інший упорядник, помічник-консультант народного депутата України Сергій Соломаха привернув увагу до процесів та особливостей в політичному та соціально-економічному розвитку області за двадцятирічний період, які відмітив під час підготовки видання. Зокрема, він повідомив, що середній вік перебування керівників районної ланки органів виконавчої влади в області всього 2,9 року, а жінки на посадах голів райдержадміністрацій, народних депутатів України з області, на жаль, є виключенням із правила.
Третій упорядник довідника, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко висловив сподівання, що «Чернігівщина: 20 років незалежності України» стане у нагоді всім, хто цікавиться сучасністю нашого краю, і водночас послужить стимулом для подальшої плідної роботи з підготовки його літопису у незалежній, соборній, демократичній державі Україна.
Упорядники відзначили вагому допомогу у підготовці довідника управлінь та відділів Чернігівської облдержадміністрації, виконавчого апарату Чернігівської обласної ради, подякували всім, хто зробив свій внесок у створенні книги.
Модератор заходу, завідувач відділу краєзнавства Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка Ірина Каганова представила книжкову виставку «Чернігівська область: кроки незалежності (1991 – 2011 роки)».
Авторів та упорядників видання щиро привітали з виходом нової книги про Чернігівщину голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Чепурний, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван та учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков.

Джерело: Прес-служба Чернігівської обласної організації УНП

P.s. Примірники довідника передані у бібліотеки міст і районів області через Чернігівську обласну універсальну наукову бібліотеку імені В.Г. Короленка.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
16:46
21-Лип-2021
«Шахтар» зіграє з «Генк» в кваліфікації Ліги чемпіонів
Жеребкування визначило суперника для української команди.
19 липня о 13
Усі новини