реклама партнерів:
Головна » Відкриття пам’ятника «Героям Чорнобиля» у Корюківці. Фото

Відкриття пам’ятника «Героям Чорнобиля» у Корюківці. Фото


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
26 квітня у м. Корюківка Чернігівської області, у день 25-х роковин Чорнобильської катастрофи, відбулося відкриття пам’ятника «Героям Чорнобиля».
Монумент ліквідаторам збудовано з ініціативи Корюківської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України», громадськості за сприяння районної та міської влади. Автор: скульптор з Миргорода Полтавської області Юрій Курілін. Найбільший внесок у фінансування будівництва пам’ятника зробило провідне підприємство району – ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП» – 65 тис гривень, а його працівники-члени профспілки – ще 8 тис. У майже 160 тис. фонді для реалізації проекту є кошти мешканців, районного і міського бюджетів, підприємств, установ і організацій.
На початку мітингу перед пам’ятником було оголошено звернення Президента України Віктора Януковича до Дня Чорнобильської трагедії.
Голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко у своєму виступі, зокрема, зазначив, що Чернігівщина – одна з областей, яку найбільшою мірою накрило чорнобильське лихо. Майже вся її територія зазнала радіоактивного забруднення, а в зону аварії потрапило понад 650 тисяч жителів області. 246 населених пунктів віднесено до зон радіоактивного забруднення, а жителі двох населених пунктів були відселені.
Нині в області проживає понад 88 тисяч громадян зі статусом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них – майже 5 тисяч інвалідів і понад 16 тисяч дітей.
Тільки в Корюківському районі 22 населених пункти знаходяться на території, що зазнала впливу аварії. З 28-ми тисяч жителів району понад 12 тисяч мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
За словами керівника області, вирішення проблем соціального захисту та медичної допомоги чорнобильцям – у зв’язку з їх масштабністю та потребою значних фінансових призначень – належить до загальнодержавного рівня. Зокрема, в області діє 7 державних бюджетних програм по захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відкриваючи пам’ятник «Героям Чорнобиля», споруджений вдячними земляками на знак пам’яті про тих, хто загинув при ліквідації аварії, усіх жертв страшної катастрофи, голова облдержадміністрації зауважив, що віднині цей комплекс буде нагадувати живущим про святий обов’язок берегти дану нам Богом землю від усякого лиха.
На мітингу також виступили голова Корюківської районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Микола Скотар, голова Чернігівської обласної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун, свідок Чорнобильської трагедії з райцентра Мена на Чернігівщині Тетяна Жураківська.
Учні шкіл стали почесною вартою навколо пам’ятника з портретами 60 із близько 80 загиблих ліквідаторів Корюківщини.
У Будинку культури проведено нагородження чорнобильців. Зокрема, всі вони отримали по 500 гривень допомоги. Для реалізації такої благодійної ініціативи ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП» виділило 90 тис. гривень. Учасникам заходу показали літературно-музичну композицію «»Данина пам’яті» і документальні кадри про цю страшну катастрофу.
На запрошення Корюківської райдержадміністрації у меморіальних заходах взяв участь представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко. Він подякував керівникам та активістам районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» за ініціативу видати районну книгу пам’яті про ліквідаторів з Корюківщини з портретами всіх загиблих і спогадами учасників. Приємно, що всі ініціативи увічнення національної пам’яті в районі мають повне розуміння та підтримку з боку керівництва райдержадміністрації, районної і міської ради.
У цей день на Чернігівщині також відбулися урочисті відкриття пам’ятників Героям-чорнобильцям у містах: Новгород-Сіверський, Семенівка; відкриття пам’ятного знака у смт Ладан Прилуцького району.

Джерело: "Європейська Україна"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:40
06-Лют-2023
Підрозділи ГУР МО України посилили свої можливості і досягли нових спроможностей
Головне управління розвідки Міністерства оборони України ретельно відслідковувало сит
20:47
05-Лют-2023
На Луганщині росіяни спалюють українські книжки в котельнях
Росіяни вивозять із окупованих територій Луганської області художню та історичну літе
17:33
04-Лют-2023
Черговий великий обмін полоненими
Повернули 116 українських військових. Оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, сн
16:43
04-Лют-2023
Заява Чернігівської обласної «Просвіти»: Імені Русових!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка щодо перейменування
21:39
03-Лют-2023
У битві за Бахмут прикордонники втримали рубіж й ліквідували штурмовиків окупантів
2 лютого російсько-окупаційні війська здійснили спробу прориву лінії оборони прикордо
19:35
02-Лют-2023
Музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста»
5 лютого, у неділю, об 11.00 у приміщенні Колегіуму, на Валу, відбудеться музейна зус
18:41
02-Лют-2023
Європарламент закликав ЄС працювати над початком переговорів про вступ України
Європарламент у четвер ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС працювати над початком п
20:08
01-Лют-2023
Українські воїни отримають ще 105 розвідувальних БПЛА Vector
Компанія Quantum-Systems GmbH оголосила про постачання 105 додаткових розвідувальних
18:48
31-Січ-2023
Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини
Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за
18:08
31-Січ-2023
У Прилуках пропонують ввести військову адміністрацію
Критична ситуація склалася у Прилуках. Градус став ще вищим під час військового стану
Усі новини