Встановленню пам’ятника Мазепі у Полтаві заважають суперечки між ОДА і міською радою

Він висловив обурення, що навколо пам’ятника знову точаться незрозумілі дискусії. „Міський голова оголосив про намір провести референдум. Але на це треба ще рішення сесії. І зараз йде серія передач на ручному телеканалі „Місто” про те, що ось пам’ятник наш не годиться. Хоча раніше було абсолютне сприяння і порозуміння. Але звідки взялися знову ці палки в колеса - я не розумію! Можливо, це якісь суперечності між міською радою і облдержадміністрацією. Але ж це до пам’ятника не повинно мати ніякого відношення.
Треба над цим вище стояти. Політика політикою, але треба утверджувати красу в місті. Пам’ятники своїм героям – це свята справа кожного міського, обласного, народного депутата, кожного міського та обласного голови. І цього українському суспільству як раз не вистачає!” – відзначив Микола Кульчинський
Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко заявив, що "Мер Полтави топчеться по українській гідності" та розкритикував мерію Полтави за затягування встановлення пам'ятника. Також Президент написав мерові листа, в якому дії міської влади щодо пам'ятника Мазепі охарактеризував як прояв "малоросійства".
Раніше депутат ВР від НУ-НС, керівник обласної "Просвіти" Микола Кульчинський заявив, що у конфлікті зі встановленням у Полтаві пам'ятника гетьманові Іванові Мазепі намітилася розв'язка. Він був упевнений, що пам'ятник встановлять у вересні, 19-21 числа (з нагоди дня смерті Мазепи). "Просвіта" планувала передати місту вже виготовлений пам'ятник, а міська рада визначила точне місце його розташування.
Раніше Полтавська міська рада внесла зміни у своє рішення від 22 серпня 2008 року про встановлення пам'ятника: виконавцем робіт щодо встановлення пам’ятника гетьману Івану Мазепі призначили Полтавський міськвиконком. Полтавська облдержадміністрація вважає, що рішення сесії Полтавської міськради про зміну замовника будівництва пам’ятника гетьману Івану Мазепі – з облдержадміністрації на міськвиконком суперечить чинному українському законодавству.
Джерело: Новини Полтавщини
|
|