реклама партнерів:
Головна » 2009 » Жовтень » 30 » Заява первинної організації журналістів чернігівської газети «Деснянська правда»

Заява первинної організації журналістів чернігівської газети «Деснянська правда»


2009 » Жовтень » 30
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1368
ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Шановні колеги з районних, обласних та всеукраїнських ЗМІ, читачі «Деснянської правди»!
Ми, ветерани-пенсіонери та представники нинішнього складу редакції газети, з обуренням змушені констатувати факт нахабного і цинічного посягання на історію, заслуги та й саме існування «Деснянської правди», якій більшість з нас віддали свої найкращі роки.
Наша газета чесно і самовіддано служила територіальній громаді області, відстоюючи її інтереси та забезпечуючи якісною, повноцінною інформацією. Тому логічним і вмотивованим етапом сучасного розвитку газети стало створення рішенням сесії обласної ради «Комунального підприємства «Редакція газети «Деснянська правда». Таку реорганізацію ініціювали обласна рада та облдержадміністрація, як співзасновники газети, а також колектив журналістів редакції. З 22 жовтня газета виходить у новій іпостасі. Але читачі, на жаль, побачили тільки її перший номер. А у скриньки передплатників старої доброї «Деснянки» опускається приватне видання «Деснянська правда. Вільна». Нашим давнім шанувальникам лишається лише гадати, з якого дива відбулася така заміна.
Навесні журналісти редакції уже зверталися до громадськості з попередженням про те, що готується «прихватизація» поважного видання. Саме це і сталося: з’явилося ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда», зареєстроване за… приватною адресою у Прилуках. Там же, у Прилуках, і бухгалтерія ТОВ, а частина зарплати працівникам видається у «конвертах». Читачам нав’язується «Деснянська правда. Вільна», яка перетворилася на видання, котре усе більше губиться у морі газетного ринку. Та й не дивно — з учорашніх творчих співробітників колишньої «Деснянки» у ній залишився лише один, не враховуючи ще двох спеціальних кореспондентів, що живуть у районах. Прикро, що вони зрадили свою газету і підтримують незаконні дії «вільного» редактора. При цьому «вільні», (правильніше звучало б – самовільні), котрі вийшли у світ… 1 жовтня 2009 року, додумалися причепити на логотип газети, котрий вони, до речі, теж украли, орден «Знак пошани», яким «Деснянська правда» була нагороджена ще у… 1967 році.
Також ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда» («вільна» тобто) самовільно прихопила й газету «Черниговская неделя», 19 років тому засновану первинною журналістською організацією «Деснянської правди», тобто нами. Це видання ніколи не передавалося ніяким ТОВам. А той, хто це зробив, ми впевнені, понесе відповідальність.
За умови сьогоднішнього безладу дійшло до того, що справжню «Деснянську правду» перестали доставляти передплатникам, чим було грубо порушено права і читачів, і журналістів.
У ситуації, що склалася, журналістська організація вважає за необхідне зробити такі акценти:
розділяємо цілком зрозуміле обурення наших читачів, які, звертаючись до редакції, наполягають на тому, що вони повинні отримати ту газету, яку передплатили, а не якесь новоявлене видання з туманними намірами і перспективами;
адекватну оцінку мають одержати дії тих посадовців, які організували відкритий саботаж, в результаті чого всі останні номери віддрукованої «Деснянки» залишилися на складі друкарні;
наполягаємо на тому, щоб повернути КП «Деснянська правда», яке є правонаступником обласної газети «Деснянська правда» із 170-річною історією, матеріальні цінності і нагороди, котрі незаконно використовує колектив газети «Деснянська правда. Вільна»;
вважаємо за необхідне відмовитися від послуг ТОВ «Деснянська правда», яке без згоди засновника видає орган первинної організації журналістів газети «Деснянська правда» – газету «Черниговскую неделю», і доручити видання цієї газети КП «Деснянська правда».
Ми сподіваємося на підтримку колег та усіх чесних громадян області, для яких наша газета завжди була просто «Деснянською правдою», бренду і логотипу якої не потрібні додаткові уточнення та приписки.

Прийнято на зборах первинної організації журналістів газети «Деснянська правда» 26 жовтня 2009 р.

Заяву підписали: Заслужений журналіст України Микола БУДЛЯНСЬКИЙ, Заслужений журналіст України Володимир САПОН, Заслужений журналіст України Олександр КАРАНДА, Заслужений журналіст України Станіслав ЗАКУСИЛО, журналісти – Олена КАРАНДА, Петро КУЦЕНКО, Віктор МУХА, Наталія АВЕР’ЯНОВА, Олександр ДУЛЬЦЕВ, Володимир САВЧЕНКО, Тетяна БАСКІНА, Ніна ТЕСЕЛЬСЬКА, Лариса МАХІНА, Віра ГУБАР, Станіслав КЛОПОТ, Віталій НАЗАРЕНКО, Микола ТИЩЕНКО, Надія ПОГОСОВА, Людмила ПАРХОМЕНКО, Євдокія ТЮТЮННИК, Григорій ЯНУШКЕВИЧ, Валентина БУДКО.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

14:53
05-Квіт-2020
На полігоні «Десна», що на Чернігівщині, тривають випробування модернізованого дослідного зразка танку Т-72
На полігоні «Десна», що на Чернігівщині, фахівцями Державного науково-дослідного інст
14:35
05-Квіт-2020
За загиблих у березні Захисників України помолилися в Чернігові
5 квітня в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православно
12:11
04-Квіт-2020
4. Звільнення Чернігова. (Тріумфальна весна 1918-го)
1 березня 1918-го став знаковим днем для України – того дня більшовики змушені були п
13:04
03-Квіт-2020
У Празі знесли памʼятник радянському маршалу Конєву
У пʼятницю вранці у Празі знесено памʼятник радянському маршалу Івану Конєву.
17:06
02-Квіт-2020
"Слуги народу" хочуть зустріч з президентом Зеленським, щоб запитати про скандальні плівки з Єрмаком
Нардепи від "Слуги народу" хочуть просити президента Володимира Зеленського зустрітис
16:36
01-Квіт-2020
Заява Євросоюзу щодо наслідків російського указу про володіння землею для Криму
Згідно з нещодавнім указом Президента Росії, більшу частину Криму та місто Севастопол
16:23
01-Квіт-2020
Лауреати Міжнародної літературно-мистецької премії імені Генріха Бьолля (Німеччина) за 2020 рік
За поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України (президент Сергій Дзю
18:58
31-Бер-2020
Карантин? На Одещині відновили пам'ятник радянському вождю Леніну
Поки в Одесі та області посилено приймаються карантинні заходи щодо запобігання пошир
17:58
31-Бер-2020
3. Визволення Києва (Тріумфальна весна 1918-го)
У російсько-українській війні 1917-1918 років після підписання Брестського договору у
16:51
31-Бер-2020
Коронавірус підкрадається до Путіна: заразився лікар, який показував йому московську спецлікарню
У лікаря, який влаштовував президенту Росії Володимиру Путіну екскурсію по московські
Усі новини