реклама партнерів:
Головна » 2007 » Червень » 13 » "Питання повноважності Верховної Ради V скликання по суті закрите", - зазначив Віктор Ющенко

"Питання повноважності Верховної Ради V скликання по суті закрите", - зазначив Віктор Ющенко


2007 » Червень » 13
Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
13 червня на прес-конференції «Політика нового реалізму» Президент України Віктор Ющенко наголосив, що маніпуляції навколо роботи неповноважної Верховної Ради V скликання мають бути припинені.
«Питання повноважності Верховної Ради V скликання по суті закрите. Я не приймаю тих маніпуляцій, які продовжує сьогодні проводити зокрема керівництво ВР», – сказав Глава держави. На переконання В. Ющенка, нинішні події в парламенті є ні чим іншим, як маніпулюванням Головою Верховної Ради поточною політичною ситуацією. «Сьогодні в України є шанс вийти з політичної кризи на базі прийнятих політичних домовленостей. Є сьогодні сили, що торпедують цей варіант – до них відноситься і керівник парламенту Олександр Мороз», – констатував Президент. Він відзначив, що дії останнього, очевидно, пов’язані з побоюваннями – СПУ через вчинену «серію зрад» та некоректну політичну поведінку може не потрапити до нового складу парламенту. «Очевидно, проблема номер один – як боротися за кожний день нелегітимної роботи Верховної Ради, щоб якимось чином використати трибуну, телекамери для амністії перед людьми», – відзначив Президент.

Президент нагадав, що на сьогодні виконані три ключові домовленості прийнятої 27 травня Спільної політичної заяви – компромісного документу, узгодженого п’ятьма політичними силами на базі діяльності робочої групи з урегулювання політичної кризи. Йдеться про призначення дострокових виборів на 30 вересня, проведення елекцій (за наполяганням О. Мороза) відповідно до Указу Президента на підставі ч. 2 ст. 82 Конституції, відновлення на кілька днів легітимних засідань ВР для прийняття трьох пакетів законопроектів – по забезпеченню чесних, прозорих демократичних виборів, по переголосуванню для набуття правової чинності найактуальніших законопроектів, розглянутих парламентом з 2 квітня, а також по прийняттю законів із найважливіших питань економічного розвитку, зокрема 9 законопроектів по СОТ.

«Я хотів би сказати – Президентом кожен із цих пунктів (Спільної заяви), як і чотири інших, виконаний повністю», – наголосив Глава держави.

Президент нагадав, що виключно в рамках тих самих домовленостей були проведені з’їзди БЮТ та «Нашої України», де народні депутати прийняли рішення про дострокове складення своїх повноважень, забезпечивши підстави для визнання ВР неповноважною, зважаючи на ст. 82 Конституції. «Таким чином, опозиція виконала свої зобов’язання», – підкреслив він, високо оцінивши цей крок опозиціонерів. Президент повідомив, що 7 та 8 червня управління кадрів Апарату ВР отримало на підтвердження заяви народних депутатів НУ та БЮТ. 7 червня було підтверджено підписи 103 зі 106 заяв, 8-го – 64 підписи з 66 отриманих заяв. Відтак, двох третин від конституційного складу в парламенті немає.

«На цьому питанні, переконаний, чесним політикам – політикам, які вміють тримати дане слово, можна було б зупинитися, принести в країну спокій, стабільність і займатися вирішенням питань, які випливають в тому числі з нашої Спільної заяви», – переконаний Президент. Однак 30 травня з незрозумілих правових підстав була прийнята постанова ВР, за якою її Голова має оголосити текст особистої письмової заяви парламентарія про вихід зі складу депутатської фракції політичної партії, за виборчим списком якої його було обрано, на найближчому після реєстрації заяви пленарному засіданні ВР. «Конституція не передбачає, що ця процедура регулюється навіть постановою Верховної Ради», – підкреслив Президент.

«Я навожу ті приклади, щоб ви свідомо були погружені в ті інтриги, ті закулісні подвиги тих сторін, які, на мій погляд, сьогодні виступають неконструктивно в урегулюванні політичної кризи в Україні», – відзначив В. Ющенко.

Президент повідомив, що сьогодні народні депутати від опозиційних фракцій, які склали свої повноваження, на чолі з Ю. Тимошенко та В. Кириленком відвідали Голову ВР. «Мета їхнього походу одна – щоб Голова Верховної Ради, кінець-кінцем, припинив засідання парламенту і поставив крапку в урегулюванні тих домовленостей, які були досягнуті відповідно до Спільної політичної заяви», – сказав В. Ющенко.

«Я переконаний, що українська нація достойна того, щоб такі політики, як Олександр Мороз, нарешті могли дотриматися свого слова і виконати в повному обсязі ті політичні домовленості, які публічно і формально зафіксовані», – сказав В. Ющенко.

Президент ще раз підтвердив: він не має жодного сумніву – вибори 30 вересня невідворотні.

«Як Президент, я надзвичайно вдячний всім тим політичним силам, які пройшли переговорний процес, які знайшли досить мудре правильне і, можливо, безальтернативне рішення по виходу з кризової ситуації. Це велика перемога демократичних сил, кожного громадянина України», – підкреслив Глава держави.

Інформація розповсюжена прес-службою президента України.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

19:59
05-Квіт-2021
У Чернігові помолилися за загиблих у березні Захисників України
5 квітня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
17:17
04-Квіт-2021
ЄС запроваджує подальші санкції за серйозні порушення прав людини у світі
Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти одинадцятьох осіб і
17:09
04-Квіт-2021
За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод
У Всесвітній день води Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ур
17:06
04-Квіт-2021
Літературний диліжанс «Світ пригод Кракатунчика»
Днями успішно пройшла Всеукраїнська акція «Книга єднає країну!» з нагоди Всеукраїнськ
16:42
04-Квіт-2021
870 років із часу народження князя Ігоря Святославича
2 квітня 1151 року, 870 років тому, народився Ігор Святославич – князь із роду Ольгов
20:14
03-Квіт-2021
Війна на Донбасі: під Шумами загинув український воїн
Сьогодні, 3 квітня, неподалік населеного пункту ШУМИ, що в районі відповідальності оп
17:48
31-Бер-2021
«Ми слухаємо Хомчака. Треба валити з цієї країни» - Анна Колісник народний депутат від «Слуга Народу»
На вчорашньому засіданні Верховної Ради у сесійній залі народна депутатка від "Слуги
14:48
31-Бер-2021
Феномен Миколи Міхновського обговорили у Чернігові
30 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка «Микол
16:22
30-Бер-2021
Про інформаційну війну, ботоферми, Telegram-канали та інші виклики сучасності від представника Департаменту кібербезпеки
Начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ексклюзивному інтервю
16:50
27-Бер-2021
Точка зору: Постать Стефана Яворського в політиці деколонізації України
Останнім часом в місті Ніжин на Чернігівщині активізувалася дискусія щодо логічного з
Усі новини