Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Україна підписала протокол про контроль за транзитом газу до Європи

Україна підписала протокол про контроль за транзитом газу до Європи


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Україна була останньою стороною, підпису якої бракувало для створення міжнародної моніторингової комісії.
Україна підписала протокол про створення контрольного механізму за транзитом, який дозволить відновити постачання російського газу до Європи, передала пізно вночі з суботи на неділю агенція Франс Прес.
«Сьогодні ми підписали протокол», – заявила прем'єр України Юлія Тимошенко після переговорів із чеським колегою Міреком Тополанеком.
У свою чергу Мірек Тополанек оголосив у Києві, що Україна прийняла всі умови, які дозволяють Росії відновити транзит газу до Європи.
Росія та ЄС цей протокол підписали в суботу.
Україна залишалась останньою стороною, підпису якої бракувало для створення міжнародної моніторингової комісії.

Хроніка суботи, 10 січня
Росія та Євросоюз підписали протокол щодо моніторингу транзиту газу через Україну. Про це заявив заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Володимир Триколіч на брифінгу у Києві.
Він також зазначив, що прем`єр-міністр головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек має сьогодні прибути в Україну з цим протоколом і заплановане на суботу робоче засідання з приводу цього документа.
В. Триколіч повідомив, що завтра з Києва до Луганська і Суржи відбувають дві робочі групи, в складі яких мають бути представники України, Євросоюзу та засобів масової інформації. Вони намагатимуться перевірити газовимірювальні станції, якщо їх допустить російська сторона.
Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що інформація про нібито відмову України підписувати тристоронній протокол з моніторингу транзиту газу через її територію, не відповідає дійсності.
9 січня «Газпром» опублікував протокол про створення Міжнародної експертної комісії з контролю за транзитом природного газу через Україну, в якому мовиться, що комісія повинна мати право вільного доступу до документації та об`єктів газотранспортної системи (ГТС) України, а також до підземних запасів газу. Цей документ вже підписано російською стороною, проте поки що не підписано з боку Єврокомісії і України.
Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко вчора, 9 січня, повідомила, що Україна готова підписати протокол, запропонований Росією, за умови паритетного представництва в ній українських і російських експертів.
«Саме у такому дзеркальному варіанті, коли обидві країни – Україна і Росія мають однакові права щодо доступу експертів, ми підпишемо такий протокол, якнайшвидше», – сказала вона.
Тим часом заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв сьогодні, 10 січня, заявив, що суттю протоколу про створення такої комісії є підпорядкування української газотранспортної системи «Газпрому». «Суть такого протоколу – це, по суті, підпорядкувати українську сторону «Газпрому», надати російській стороні повний контроль над українською газотранспортною системою і де-факто започаткувати процесу експропріації української газотранспортної системи російською стороною», - сказав він.
Також К. Єлісєєв повідомив, що Україна ще не одержувала офіційної пропозиції Росії про створення міжнародної комісії з моніторингу транзиту природного газу через територію України.

За матеріалами "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1368609.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
04-Сер-2025
Запрошуємо на культурно-мистецький захід «На Спас до Спаса Чернігівського»
Запрошуємо на щорічний культурно-мистецький захід "НА СПАС ДО СПАСА ЧЕРНІГІВСЬКОГО",
20:41
04-Сер-2025
Кремль оголосив про відмову від "самообмежень" щодо розгортання наземних ракет
Росія оголосила, що більше не буде дотримуватись "самообмежень" на розгортання ракет
21:00
03-Сер-2025
Призначено директорів двох провідних музеїв Чернігівщини
Чернігівський обласний історичний музей імені Василя Тарновського очолив Максим Блаки
18:24
31-Лип-2025
Верховна рада відновила незалежність НАБУ і САП
Верховна Рада України сьогодні ухвалила за основу і в цілому законопроєкт президента
17:23
31-Лип-2025
Московія вбиває українців. У Києві 13 загиблих, понад 130 постраждалих
Тринадцять людей, серед них дитина, загинули внаслідок російського комбінованого удар
14:59
30-Лип-2025
Верховна рада, чи хлів зі стадом вівців?
У ході розслідування щодо скасування повноважень НАБУ і САП з'ясувалося, що велика кі
Усі новини

Сollaborator