реклама партнерів:
Головна » 2009 » Січень » 31 » Громадські організації Донецька намагаються дискредитувати

Громадські організації Донецька намагаються дискредитувати


2009 » Січень » 31
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
По всій Україні відбулися мітинги та заходи присвячені вшануванню пам’яті Героїв Крут.
Однак, особлива увага ЗМІ була прикута до подій в Донецьку. Як було анонсовано, біля пам’ятника Тарасу Шевченку місцевий осередок ВГО «Патріот України» проводив смолоскипну ходу. Кількість міліції, - близько 300 осіб, - перевищувала кількість учасників ходи у десятки разів. Варто спробували з’ясувати, хто і для чого проводив подібний захід.

Нащадки попа Гапона
Напередодні акції активісти Донецького осередку ВГО «Патріот України» поширили заяву, в якій йшлося про проведення смолоскипної ходи вулицями міста Донецька. Серед «цікавих» гасел цієї заяви було наступне: «Але ми підемо вулицею Донецька і покажемо, що Донбас належить нам!». Для організації, яка не проявляла жодної громадської чи політичної активності (розмалювання вулиць міста, розклейки расистськими та ксенофобськими листівками не рахуємо) подібні заяви, як мінімум, виглядали дивними. Як виявилося, ця організація не є зареєстрованою в місті Донецьку. Кількість активістів зводиться до 10 осіб, більшість з яких складають неповнолітні. Яким чином не зареєстрована в Донецьку громадська організація змогла подати заявку про проведення заходу до Донецької міської ради?
Згідно з отриманою інформацією, заявка на проведення акції була подана від організації «Спілка української молоді» (СУМ), яка на даний момент перебуває на перереєстрації. З кінця 1990-х років Спілка української молоді практично припинила своє активне існування в місті Донецьку і була організацією виключно на папері.
Фактичним організатором акції виступила Марія Олійник, заступник голови обласної «Просвіти» (голова обласної «Просвіти» – ректор Донецького національного університету Володимир Шевченко). Справа в тому, що приміщення Спілки української молоді, а також відповідні документи були надані Марією Олійник Донецькому осередку «Патріот України». В тому самому приміщенні знаходиться офіс міської партійної організації Конгресу українських націоналістів.

Жанр: політична провокація
Мета політичної провокації завжди орієнтована на громадську думку та на дискредитацію супротивника. Коли керівник просвітницької організації виводить на вулицю близько 20 неповнолітніх осіб та вкладає до їхніх рук смолоскипи – це виглядає як свідома підстава цих молодих людей. Те, що така акція приверне увагу всіх маргінальних проросійських груп та надасть їм можливість показати себе під час акції, організатори знали наперед. ця акція об’єднала як представників ПСПУ, КПУ, так і цілого ряду малих проросійських рухів.
Таким чином, для проросійських організацій з’явилася можливість використати загальнонаціональні та місцеві засоби масової інформації для демонстрації українського громадського руху в Донецьку, як маргінальної групи, з неадекватною нормальній поведінкою, яка пропагує расистські та людиноненависницькі гасла та займається відновленням традицій смолоскипових маршів часів партійного з’їзду НСДАП (Націонал-соціалістичної партії Німеччини).. Насправді Донецький міський осередок ВГО «Патріот України» є міфічною організацією, яка жодним чином не впливає на громадське життя в Донецьку, і те, що їх не підтримувала жодна політична партія чи громадська організація в жодних їх діях, вказує на це. Крім Донецької «Просвіти» та Конгресу українських націоналістів, яка зробила «добру» рекламу цим організаціям так само, як і СУМу.
Український громадський рух у Донецьку на даний момент перебуває у стадії динамічного розвитку. Цілий ряд організацій постійно здійснюють публічні заходи культурного, історичного та соціального спрямування, які отримують позитивне сприйняття мешканців Донецька. Тому, на нашу думку, головною метою даної провокації є дискредитація українського громадського руху в Донецьку.

Хто винен, і що робити?
Проведення смолоскипової ходи з наперед передбачуваним протистоянням можна трактувати, як спробу організації масових заворушень в Донецьку. Покладати відповідальність на неповнолітніх осіб не варто. Головним відповідачем у даній справі має стати режисер провокації, який свідомо організував та підтримав проведення даної акції. Попри те, що кваліфікацію його дій варто залишити правоохоронним органам, слід очікувати реакції громадськості. За перевіреною інформацією, громадські організації міста Донецька оприлюднять заяву, в якій вони засудять дії організаторів смолоскипової ходи і висловлять власне ставлення до провокації.

Захар Беркут
Джерело: http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/4275

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

19:43
26-Вер-2021
Боротьба України з великою корупцією: підтримка ЄС має визначальне значення, але потрібно більше результатів
Європейська палата аудиторів опублікувала звіт з аудиту ефективності підтримки ЄС у б
19:40
26-Вер-2021
Українські МСП отримають консультації за COVID-19 Ваучерами від міжнародної консалтингової компанії

Консалтингова компанія 

19:35
26-Вер-2021
На Луганщині ЄС допоміг розмінувати 72 гектари землі
16 вересня Данська рада у справах біженців (DRC) презентувала у Лисичанську результат
19:29
26-Вер-2021
ЄБРР та ЄС підтримують українських «кліматичних інноваторів»

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) надаю

23:39
25-Вер-2021
Чи варто приймати антибіотики при гострих вірусних інфекційних захворюваннях?
«Я довго кашляю — антибіотик», «Температура три дні — антибіотик». Люди зловживають а
14:22
24-Вер-2021
Німецькі спецслужби фіксують хакерські атаки на кандидатів у Бундестаг з боку російської групи «Ghostwriter»
Термін правління канцлерки Ангели Меркель добігає кінця. Наступного тижня, 26 вересня
10:12
24-Вер-2021
Феномен квазіреспублік: як Росія залучала жителів окупованого Донбасу до виборів у держдуму
Ось і відгриміли переможними литаврами чергові вибори до Держдуми РФ. Ну не те щоб то
10:28
21-Вер-2021
Білоруський національний рух під час Другої світової війни 1939-1945 років
Як відомо, Друга світова війна 1939-1945 рр., що розпочалася внаслідок домовленостей
09:35
21-Вер-2021
За рахунок окупованих східних українських територій електорат в Росії виріс на 700 тисяч осіб
Вибори до Держдуми РФ на ТОТ ОРДЛО змогли чітко показати, скільки жителів непідконтро
14:32
18-Вер-2021
Під посольством Білорусі у Києві збирались активісти: що відомо про захід
Під стінами посольства Республіки Білорусь у Києві активісти громадської організації
Усі новини