реклама партнерів:
Головна » 2009 » Січень » 31 » Громадські організації Донецька намагаються дискредитувати

Громадські організації Донецька намагаються дискредитувати


2009 » Січень » 31
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 830
ПОЛІТИКУМ


По всій Україні відбулися мітинги та заходи присвячені вшануванню пам’яті Героїв Крут.
Однак, особлива увага ЗМІ була прикута до подій в Донецьку. Як було анонсовано, біля пам’ятника Тарасу Шевченку місцевий осередок ВГО «Патріот України» проводив смолоскипну ходу. Кількість міліції, - близько 300 осіб, - перевищувала кількість учасників ходи у десятки разів. Варто спробували з’ясувати, хто і для чого проводив подібний захід.

Нащадки попа Гапона
Напередодні акції активісти Донецького осередку ВГО «Патріот України» поширили заяву, в якій йшлося про проведення смолоскипної ходи вулицями міста Донецька. Серед «цікавих» гасел цієї заяви було наступне: «Але ми підемо вулицею Донецька і покажемо, що Донбас належить нам!». Для організації, яка не проявляла жодної громадської чи політичної активності (розмалювання вулиць міста, розклейки расистськими та ксенофобськими листівками не рахуємо) подібні заяви, як мінімум, виглядали дивними. Як виявилося, ця організація не є зареєстрованою в місті Донецьку. Кількість активістів зводиться до 10 осіб, більшість з яких складають неповнолітні. Яким чином не зареєстрована в Донецьку громадська організація змогла подати заявку про проведення заходу до Донецької міської ради?
Згідно з отриманою інформацією, заявка на проведення акції була подана від організації «Спілка української молоді» (СУМ), яка на даний момент перебуває на перереєстрації. З кінця 1990-х років Спілка української молоді практично припинила своє активне існування в місті Донецьку і була організацією виключно на папері.
Фактичним організатором акції виступила Марія Олійник, заступник голови обласної «Просвіти» (голова обласної «Просвіти» – ректор Донецького національного університету Володимир Шевченко). Справа в тому, що приміщення Спілки української молоді, а також відповідні документи були надані Марією Олійник Донецькому осередку «Патріот України». В тому самому приміщенні знаходиться офіс міської партійної організації Конгресу українських націоналістів.

Жанр: політична провокація
Мета політичної провокації завжди орієнтована на громадську думку та на дискредитацію супротивника. Коли керівник просвітницької організації виводить на вулицю близько 20 неповнолітніх осіб та вкладає до їхніх рук смолоскипи – це виглядає як свідома підстава цих молодих людей. Те, що така акція приверне увагу всіх маргінальних проросійських груп та надасть їм можливість показати себе під час акції, організатори знали наперед. ця акція об’єднала як представників ПСПУ, КПУ, так і цілого ряду малих проросійських рухів.
Таким чином, для проросійських організацій з’явилася можливість використати загальнонаціональні та місцеві засоби масової інформації для демонстрації українського громадського руху в Донецьку, як маргінальної групи, з неадекватною нормальній поведінкою, яка пропагує расистські та людиноненависницькі гасла та займається відновленням традицій смолоскипових маршів часів партійного з’їзду НСДАП (Націонал-соціалістичної партії Німеччини).. Насправді Донецький міський осередок ВГО «Патріот України» є міфічною організацією, яка жодним чином не впливає на громадське життя в Донецьку, і те, що їх не підтримувала жодна політична партія чи громадська організація в жодних їх діях, вказує на це. Крім Донецької «Просвіти» та Конгресу українських націоналістів, яка зробила «добру» рекламу цим організаціям так само, як і СУМу.
Український громадський рух у Донецьку на даний момент перебуває у стадії динамічного розвитку. Цілий ряд організацій постійно здійснюють публічні заходи культурного, історичного та соціального спрямування, які отримують позитивне сприйняття мешканців Донецька. Тому, на нашу думку, головною метою даної провокації є дискредитація українського громадського руху в Донецьку.

Хто винен, і що робити?
Проведення смолоскипової ходи з наперед передбачуваним протистоянням можна трактувати, як спробу організації масових заворушень в Донецьку. Покладати відповідальність на неповнолітніх осіб не варто. Головним відповідачем у даній справі має стати режисер провокації, який свідомо організував та підтримав проведення даної акції. Попри те, що кваліфікацію його дій варто залишити правоохоронним органам, слід очікувати реакції громадськості. За перевіреною інформацією, громадські організації міста Донецька оприлюднять заяву, в якій вони засудять дії організаторів смолоскипової ходи і висловлять власне ставлення до провокації.

Захар Беркут
Джерело: http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/4275

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

09:38
05-Груд-2019
Співробітники СБУ викрили протиправну діяльність групи Інтернет-злочинців
Так, Служба безпеки України припинила діяльність групи осіб, причетної до діяльності
09:30
05-Груд-2019
У Києві співробітники СБУ викрили приватних детективів-шпигунів
Як повідомляє прес-центр відомства, у столиці співробітники спецслужби задокументувал
17:32
04-Груд-2019
Три парламентські фракції закликають українців вийти 8 грудня на Майдан проти капітуляції
Фракції «Європейська Солідарність», «Голос» та «Батьківщина» закликають усіх небайдуж
15:03
04-Груд-2019
Стаханівці ХХІ століття або економічне диво псевдореспублік Донбасу
В самопроголошеній «ДНР» заявили про зростання обсягу реалізованої промислової продук
15:01
04-Груд-2019
РФ відкрила у Ростові додаткові пункти видачі паспортів жителям ОРДЛО
Більш ніж 144 млн. рублів виділили МВС Росії для відкриття чотирьох додаткових пункті
11:04
03-Груд-2019
На Чернігівщині військові механіки-водії навчаються на сучасних тренажерах
В 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується в се
10:54
03-Груд-2019
Попри марення пропагандистів Кримський міст залишається вкрай незатребуваним
В мережі з’явились свіжі фото путінського мосту, який з’єднує материкову Росію з окуп
10:33
03-Груд-2019
Російські буржуа потрапили до чергового скандалу з приводу окупації Криму
Журналісти і волонтери-дослідники установили яким саме чином Росія у далекому 2014 ро
09:52
03-Груд-2019
На хапок, або Як продати лікарню і чернігівську «Просвіту»?
На сесію обласної ради деякі діячі намагалися протягти рішення про продаж комунальног
22:13
02-Груд-2019
Вселенський Патріарх Варфоломій прийняв у Стамбулі делегацію Православної церкви України
У Стамбулі 29 листопада, де розташована резиденція Вселенського Патріарха Варфоломія,
Усі новини