Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » За порушення комендантської пропонують карати високими штрафами. Аналітики проаналізували законопроєкт

За порушення комендантської пропонують карати високими штрафами. Аналітики проаналізували законопроєкт


Коментарі: 0

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Депутати пропонують встановити відповідальність за невиконання заходів правового режиму воєнного стану. Мова про порушення комендантської години й режиму світломаскування. Також хочуть карати заклади за ігнорування обмежень на розклад роботи. Відповідний законопроєкт направили на розгляд профільного комітету. Аналітики Центру спільних дій пояснюють, чому за це взялися лише зараз.

Законопроєкт №10195 пропонує карати за порушення комендантської години штрафом від 8 500 до 17 тисяч гривень, за повторний проступок протягом року – від 17 тисяч до 34 тисяч гривень. Підприємства в разі недотримання режиму світломаскування штрафуватимуть від 51 тисячі до 102 тисяч гривень, за повторне порушення протягом року – від 170 тисяч до 340 тисяч гривень. Такі ж розміри штрафів загрожуватимуть закладам, які ігнорують обмеження на розклад роботи. Заборону працювати в якийсь час на певній території зможуть встановлювати місцеві військові адміністрації.

Приводом запровадити покарання за порушення правового режиму воєнного стану став гучний скандал. Його спричинило журналістське розслідування Михайла Ткача про відсутність реакції правоохоронців на роботу ресторану в Києві попри комендантську годину.

«Коли Нацполіція приїхала за викликом про порушення комендантської години у київський ресторан, все, що вони могли зробити – це накласти штраф за порушення правил продажу алкоголю. Адже раніше правоохоронні органи не могли нічого вдіяти з такими порушниками через відсутність відповідальності. Цей законопроєкт вирішить цю проблему», – вважає аналітикиня Оксана Заболотна.

Справи про порушення обмежень воєнного стану розглядатимуть місцеві суди. А уповноважені особи органів Нацполіції складатимуть протокол про адміністративне правопорушення і будуть проводити затримання.

Аналітики Центру спільних дій вважають, що ухвалення законопроєкту допоможе притягнути до відповідальності порушників комендантської години, режиму світломаскування та обмежень розкладу роботи. Такі заходи є важливим кроком для забезпечення правопорядку та безпеки під час воєнного стану.

за інф. Центр спільних дій





Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:29
19-Чер-2025
Українські воїни повертаються додому з російського полону
Наші люди повертаються додому з російського полону.
Це воїни Збройних Сил, Нац
21:36
18-Чер-2025
Європейські країни охоче приймають на навчання українських студентів

В останні роки українські студенти все активніше обирають здобуття вищої освіти за

20:17
16-Чер-2025
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни, які багато армі
20:00
16-Чер-2025
Чи правомірним є ізраїльський удар по Ірану
Можна довго ламати списи з того приводу, наскільки правомірним є ізраїльський удар по
16:14
16-Чер-2025
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії, що переживає різ
15:36
15-Чер-2025
Калінінград: місто на кістках культури. Як радянська влада стерла з лиця землі Кенігсберг

Сьогоднішній Калінінград — це не просто шматок території, відірваний від осн

Усі новини

Сollaborator