11:19 22-Груд-2024 Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола 21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг | 12:18 20-Груд-2024 Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік |
17:01 18-Груд-2024 Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола «Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й | 20:30 15-Груд-2024 Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа 14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС |
19:19 14-Груд-2024 Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні 12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б | 20:28 13-Груд-2024 Війна за війну Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с |
10 міфів про УПА. Як було насправді? — спільний інформаційний проект Нового Времени, Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху та Видавництва КСД, мета якого — спростовувати міфи, що існують у колективній пам’яті щодо діяльності Української повстанської армії.
УПА воювала проти Радянського Союзу так само, як і з Третім Райхом, але ворогом УПА була ... Читати далі»
16-Вер-2017
Журналіст
Степан Бандера ніколи не був головнокомандувачем УПА. Він очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Закордонні частини ОУН.
Українською повстанською армією командували Василь Івахів, Дмитро Клячківський, Роман Шухевич і Василь Кук. МІФ 7. БАНДЕРА ОСОБИСТО ОЧОЛЮВАВ УПА ЦИТАТА-МІФ: У лавах Вермахту за роки війни служило близько 1 млн колишніх р ... Читати далі»
15-Вер-2017
Журналіст
Антинімецька боротьба УПА тривала близько півтора року — від 1943 до середини 1944 року. За цей час українські повстанці знищили біля 12 тисяч німецьких солдатів, їхніх союзників та прислужників.
МІФ 6. УПА НЕ ЗАВДАЛА НІМЕЦЬКИМ ОКУПАНТАМ ЖОДНИХ ВТРАТ ЦИТАТА-МІФ: Так звана УПА за весь час свого існування не знищила жодного німецького танка, не пустила під укіс жоден залізничний ... Читати далі»
14-Вер-2017
Журналіст
Масове та систематичне винищення євреїв у роки війни на території України проводили не українські націоналісти, а нацистські військові та воєнізовані структури.
МІФ 4: УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛІСТИ МАСОВО ВИНИЩУВАЛИ ЄВРЕЇВ ПІД ЧАС ВІЙНИ, ОСОБЛИВО У ЛЬВОВІ ТА БАБИНОМУ ЯРУ ЦИТАТА-МІФ: Так з благословення «святої» церкви здійснювався один із найжорстокіших злочинів століття — пого ... Читати далі»
13-Вер-2017
Журналіст
Туроператор "U-TouR Georgia" пропонує регулярні екскурсійні тури по Грузії з високим рівнем обслуговування і максимальним комфортом. Корпоративні, тематичні, екскурсійні, святкові тури (винні і гурман-тури), щоб кожен гість назавжди запам'ятав неповторні враження від незабутньої поїздки в Грузію.
Також "U-TouR Georgia" заохочує до довгострокового та взаємовигідного співробітництва в с ... Читати далі»
01-Вер-2017
Журналіст
Влітку 1942 року в Києві відбувся футбольний матч між командами місцевих футболістів та вояків Вермахту. Німці, після розгромної поразки на полі, розстріляли своїх суперників.
Міф про розстріл німцями радянських спортсменів-переможців після гри став канонічною частиною радянської пропаганди після появи в 1957 році повісті Петра Северова та Наума Халемського «Останній поєдинок» та фільму «Тр ... Читати далі»
29-Сер-2017
Журналіст
21 серпня 1940-го в далекій Мексиці був по-звірячому вбитий Лев Давидович Троцький. Радянський агент Рамон Меркадер проломив Троцькому череп льодорубом. Після 20 років мексиканської в’язниці Меркадер прибув до СРСР, де його удостоїли звання Героя Радянського Союзу, нагородили «Золотою Зіркою» і орденом Леніна – найвищою державною нагородою. Вочевидь, силует Рамона Маркадера, коли він заносить льод
...
Читати далі»
21-Сер-2017
Редактор
В середині 1960-х у Чехословаччині почався рух за лібералізацію комуністичного режиму, відомий як «Празька весна». Новий перший секретар Компартії Чехословаччини Александр Дубчек у 1968-му запропонував реформаторську «Програму дій», спрямовану на побудову «соціалізму з гуманним обличчям»: свобода слова і віросповідань, відміна цензури, скасування обмежень на поїздки за кордон тощо.
Вс ... Читати далі»
21-Сер-2017
Редактор
24 серпня 2017 року Україна відзначає День Незалежності – державне свято на честь ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України.
Насправді ж у 1991 році відбулося відновлення української державності, за яку українці змагалися протягом багатьох століть. Зважаючи на визначне значення Української революції 1917-1921 років у стан ... Читати далі»
18-Сер-2017
Журналіст
1941, 16 серпня – Йосип Сталін видав наказ № 270 «Про відповідальність військовослужбовців за здачу в полон чи залишення ворогу зброї», за яким всі радянські військовополонені оголошувалися зрадниками.
Після нападу Німеччини на СРСР 22 червня 1941-го війна пішла не за сталінським сценарієм. Багаторічні приготування кремлівського диктатора до оволодіння світом зруйнувалися в один момен ... Читати далі»
16-Сер-2017
Журналіст
1945, 9 серпня – розпочалася радянсько-японська війна.
Ще 13 квітня 1941-го СРСР і Японія підписали Пакт про нейтралітет на 5 років, за яким, в разі військового нападу на одну із сторін, «інша договірна сторона дотримуватиме нейтралітет протягом всього конфлікту». Попри тиск Гітлера, Японія не порушила пакт в 1941-му і не підтримала напад на Радянський Союз. У 1945-му, коли сит ... Читати далі»
09-Сер-2017
Журналіст
1917, 8 серпня (26 липня) – у Києві на залізничній станції Пост-Волинський російські полки з кулеметів обстріляли ешелон 1-го Українського полку ім. Богдана Хмельницького, який відправлявся на фронт.
У день відправлення на фронт першого ешелону полку імені Богдана Хмельницького стався прикрий інцидент. Пізно ввечері на станції Пост-Волинський вояки 1-го Гвардійського кірасирського та ... Читати далі»
08-Сер-2017
Журналіст
1941, 30 червня – у Львові Українськими національними зборами проголошено декларацію про відновлення Української держави.
Після поразки Української революції 1917-1921 років Україна втратила незалежність, а її землі опинилися у складі СРСР, Польщі, Румунії та Чехо-Словаччини. Однак українці не змирилися з таким становищем. Уряд УНР в екзилі, гетьманські кола та націоналіс ... Читати далі»
30-Чер-2017
Журналіст
28 червня виповнюється сто років, як у 1917-му Центральна Рада створила свій виконавчий орган – Генеральний Секретаріат – перший уряд України. На нього покладалося втілення у життя головного постулату Першого універсалу, ухваленого кількома днями раніше: «Однині самі будемо творити наше життя».
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА Поряд із законодавчою гілкою влади, яку репрезентувала сама Центра ... Читати далі»
29-Чер-2017
Журналіст
Із 2010 року 26 червня відзначається як День кримськотатарського прапора. Кок-байрак – блакитне полотно і герб тарах-тамга є національною символікою кримських татар.
Мави Кок – блакитний колір у тюркських народів – синонім чистоти і свободи. Він асоціюється з небом і морем. А також є одним із символів стародавнього тюркського вірування – тенгріанства. Тарах-тамга – символ держа ... Читати далі»
26-Чер-2017
Журналіст
Саме радянські концтабори стали справжніми фабриками смерті (і це в мирний-то час!). В’язні трималися в нелюдських умовах і зазнавали небачених знущань. Не дивно, що час від часу робилися спроби повстань.
Одне із найбільш відомих – у табірному відділенні Кенгір (під Джезкаганом, Казахстан) Степового табору. Всього в Степлагу перебувало біля 10 тисяч українців, переважно – колишні член ... Читати далі»
26-Чер-2017
Журналіст
У Радянському Союзі не тільки перетворили на рабів селянство (через колективізацію, розкуркулення і Голодомор), але й примудрилися перетворити на кріпаків інший «оплот» влади – робітників.
26 червня Президія Верховної Ради СРСР видала указ «Про перехід на восьмигодинний робочий день, на семиденний робочий тиждень і про заборону самовільного уходу робітників і службовців із підприємств ... Читати далі»
26-Чер-2017
Журналіст
26 червня 1940 р. «миролюбивий» Радянський Союз в ультимативній формі зажадав від Румунії повернути Бессарабію і передати Північну Буковину. Причому аргументація щодо Буковини претендувала на нове слово в світовій дипломатії: як «незначне відшкодування за великий збиток, нанесений Радянському Союзу і населенню Бессарабії 22-річним румунським пануванням». Виходячи із агресивних сталінських планів Д
...
Читати далі»
26-Чер-2017
Журналіст
В 1939 р. саме напад Радянського союзу на Фінляндію став причиною виключення СРСР з Ліги Націй. І ось почалася німецько-радянська війна, Червона армія на всіх фронтах терпить страшний погром, якому немає аналогів в історії. Але при цьому… починає бомбардувати Фінляндію, яка ніяких дій проти СРСР не планує і, попри тиск Німеччини, прагне зберегти нейтралітет.
Ще й сьогодні в Інтернеті ... Читати далі»
25-Чер-2017
Журналіст
Суть міфу: Війна для українського народу розпочалася від моменту агресії Третього Райху проти СРСР 22 червня 1941 року.
Факти стисло: Участь українців у Другій світовій війні не обмежувалася періодом протистояння між СРСР і Німеччиною в 1941—1945 років. Друга світова війна від самого початку відбувалася на території України. У складі польської армії українці воювали проти Німеччини з ... Читати далі»
24-Чер-2017
Журналіст
|
Останні новини
Модуль не активізовано (module is not installed)